Druhá třída

30/05/2022
V pátek 27.5.2022 se žáci druhého a prvního ročníku zúčastnili akce Branný den.
Odborníci z řad policie a záchranářů děti seznámili se základy první pomoci, jak si sbalit evakuační zavazadlo, jak lze v přírodě přažít. Ukázali dětem zbraně, se kterými se mohou setkat. Nakonec si děti vyzkoušely střelbu do balonků a plechovek ze vzduchovky.
Na každém stanovišti dostali kartičky s návodem, jak se v různých situacích zachovat.
09/05/2022
Ve dnech 2.-6.5.2022 druháci absolvovali školu v přírodě v nádherném prostředí Kaprálova mlýna u Ochozu u Brna. Poznali okolí Říčky, která teče až do Měnína, objevili krásy jeskyní, ve kterých žili v dávných dobách pravěcí lidé. Viděli spící netopýry v jeskyni. Naučili se mnoha novým dovednostem. Zahráli si spoustu her. Prošli křížem krážem údolí, lesy a kopce v okolí Kaprálova mlýna, seznámili se s přírodou a živočichy na loukách a v lesích. Ale hlavně utužili kamarádské vztahy, vzájemně si pomáhali a respektovali se.
Byl to velmi vydařený týden. Jeli bychom klidně znovu.
Druháci a paní učitelka
08/04/2022
Vážení rodiče, ve středu 13.4.2022 se v sále Obecního úřadu v Měníně budou konat Velikonoční dílničky. Každý si může vyrobit nějakou dekoraci na velikonoční výzdobu svého domova.
Pokud chcete přinést nějakou dobrotu (bábovku, buchtu,..)na občerstvení malých výtvarníků, budeme moc rádi. Předem děkujeme. Na setkání s Vámi a Vašimi dětni se těší zaměstnanci školy a výtvarnice a cukrářky z Měnína.
31/03/2022
Dnes v rámci hodiny TV jsme i my druháci, svými silami přispěli k úklidu naší obce Měnín. Není nám lhostejné, kolik odpadků se objeví v naší vesnici a jejím okolí. Druháci z Měnína
31/03/2022
V hodině Slohu jsme se učili psát správně adresu na dopisní obálku. Každý z druháčků pak ještě napsal adresátovi krátký dopis. Práce se zdařila a děti své dopisy doručily těm, kterým byly určeny.