Čtvrtá třída

22/12/2021
VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA A VÝSTAVA BETLÉMŮ
Před školou visí vánoční přáníčka našich žáků.
Kdo má zájem, může si jedno libovolné odnést domů.

Během vánočních svátků budou za okny šatny a školní družiny vystavené betlémy.
21/12/2021
Přeji Vám krásné Vánoce, hodně klidu a pohody a v novém roce 2022 hlavně hodně zdraví a štěstí. Lucie Rybová
30/11/2021
Ve čtvrtek 2.12. proběhnou od 14:00 do 17:00 hovorové hodiny o prospěchu a chování.
19/11/2021
Ve čtvrtek 18.11. jsme s dětmi prožili Kloboukový den.
Co napsaly některé děti k tomuto dni:
V češtině jsme četli pohádku O starém klobouku a psali jsme svůj příběh o klobouku. Na konci matematiky jsme měli módní přehlídku. V angličtině jsme kreslili a popisovali sebe s kloboukem a dalším oblečením. A v PČ jsme kreslili hlavu a klobouk a také jsme hráli Židličkovanou. Bylo to super. (Adam H.)
V českém jazyce jsme četli o starém klobouku, a pak jsme si mohli vymyslet nějakou pohádku o klobouku. A nakonec jsme se koukali na Bob a Bobek (králíci z klobouku). Na konci matematiky jsme měli módní přehlídku, vyhlašovali jsme první, druhé a třetí místo. V angličtině jsme malovali sebe v klobouku. V pracovních činnostech jsme malovali klobouky. Byla to zábava! (Zuzana Ch.)
Dělali jsme módní přehlídku. Hlasovali jsme o nejlepší klobouk. Na obědě někteří měli klobouk nebo čepici. U některých klobouků jsem se pobavila. Skoro vůbec jsme se neučili. Módní přehlídku si zkusili nejen spolužáci, ale i paní učitelka a paní asistentka. A ještě jsme hráli Židličkovanou a vytvářeli jsme. (Sofia R.)
Dne 18.11. neboli čtvrtek jsme měli Kloboukový den. V českém jazyku jsme se koukali na pohádku Bob a Bobek na bruslích, potom jsme četli pohádku O starém klobouku a také jsme vymýšleli svoji pohádku o klobouku. V matematice jsme měli módní přehlídku. Přírodopis: test a zvířata. Angličtina: kreslili jsme sebe a pokrývku hlavy. Pracovní činnosti: vyráběli jsme klobouky s hlavou. Kloboukový den byl super. (Monika R.)
05/11/2021
Indie - přednáška (1.11.) - postřehy dětí:
Dozvěděl jsem se o tom, že pevnost Amber má dlouhé hradby 11 km a že Táj Mahál je hrobka. V Indii je strašný rámus a 27 milionů záchodů. (Adam H.)
Nejvíce mě zaujalo, že v Indii kino trvá i 12 hodin. Pak se mi moc líbilo, že slona považují za taxi. Pak bylo moc zajímavé, že nějaký jogín z Indie se udrží na rukou půl hodiny. Hustý bylo, že nějaký pán měl 370 manželek. V Indii jsou volně vypuštěné krávy. Indičtí lidé je považují za bohyně. Po cestě můžeme zahlédnout volně vypuštěné opice, některé se nerady fotí. Tahle přednáška se mi moc líbila. (Barbora Š.)
Přednáška mě bavila, dozvěděl jsem se tam hodně věcí. Tak třeba to, že pivo pijí jen boháči, protože stojí tisíc korun. Krávy jsou v Indii brané za bohyně. Je tam také 40 stupňů, ale když je 20 stupňů, je jim v Indii zima. Je tam hodně přelidněno. (Jan K.)