První třída

27/01/2020
Dobrý večer,
druhé dobrovolné prvňáčkovské setkání bych udělala v úterý 4.2. v 17 hodin ve třídě. Kdo by měl zájem podělit se o zkušenosti, přijďte na kávu či čaj.
Tento týden končíme ve čtvrtek v 11.15. Poslední hodinu dostanou děti výpis vysvědčení, který si nechají doma.
Ve čtvrtek si uděláme malý hračkový den. Mohou si donést z domu hračky. Jinak si vezmou celou aktovku.
Dneškem začínáme 2.pololetí. Čas letí jak splašený. Přeji klidný týden NN.
22/01/2020
Přidala jsem nové fotky, ještě z prosince a ledna.NN
19/01/2020
Dobrý večer, po delší době vám píši.
V pondělí dám dětem deníček -Pejska, máte tam info o učení a chování.
M - v M by děti už měly umět zpaměti sčítat a odčítat do 5. Snažte se doma trénovat na názoru, odstranit počítání na prstech. Měly by správně psát číslice. Ústně vymyslet a vypočítat slovní úlohu.
ČJ - jednoduchá a známá slova číst bez slabikování, předložky se snažit číst dohromady se slovem, číst správně konec věty, orientovat se v textu.
Měly by si vybavit zapsat probraná psací písmena, psát slabiky a slova, která mají v písance.
Každé slovo, které si napíší si po sobě musí přečíst, aby našly popřípadě chybu.
V mluveném projevu se snažíme správně vyslovovat a mluvit nahlas.
Každý den by si měly poskládat 6 - 8 slov ( nácvik na čtení a psaní). Pokud jim čtení dělá potíže, skládání je velmi důležité.
Doma by si měly procvičit probraná psací písmena. Musí se snažit dodržovat správnou výšku písmen ( říkáme tomu tatínek a kluk), snažit se psát na linku. V malých sešitech, v kterých jsou pomocné linky, jim tyto dělají problémy v orientaci.

Prosím všechny omluvenky pište do Edookitu.
Některým dětem došlo lepidlo  a chybí nůžky. Musí je mít každý den ve škole.
Každý zápis v deníčku prosím podepisujte, abych věděla, že ho sledujete.
Začala jsem psát známky, abyste věděli, kde je potřeba zabrat.
Ještě před pololetím bych svolala prvňáčkovské setkání, kdo by měl zájem.
Přeji pěkný týden. NN
17/12/2019
Dobrý večer, přeposílám informace na tento týden.
Ve středu vyučování jako obvykle.
Ve čtvrtek se ruší TV, budeme se připravovat na vánoční posezení.
V pátek bude vyučování trvat jako obvykle.
1. hodinu si připravíme slavnostní třídu a slavnnostní tabuli.
V 9.15 začneme s programem - přání, hostina, básničky a písnička, vánoční lidové zvyky, předávání dárků, volná zábava.
Kdo máte chuť, přijďte s námi slavit. Začátek je v 9.15.
Děti si v pátek vezmou do školy klíče od skříňky, pití, dárečky, vánoční ubrousek - pokud máte doma, krabičku cukroví či jiné pochutiny. Nechám na vás.
Na vánoční prázdniny si od dětí vyberu matematiku a písanku ke kontrole.
Přeji dětem i vám příjemné a klidné vánoční svátky a do nového roku hodně trpělivosti, pohody a lásky. Nataša Nováková
11/12/2019
Foto 1.třídy je už v dnešních novinách ( Brněnský deník - bývala Rovnost ). Pan fotograf mi říkal, že to vyjde až příští týden. Tak jsem vám to nemohla sdělit dříve.
V pátek přijít jako obvykle na 7.40. Hned pojedeme do Žatčan. Po návratu se nasvačíme a budeme se učit asi 1 hodinu. Vzít si batůžek,pití,svačinu.Nezapomeňte dát dětem klíče od šatní skříňky.
V pondělí první hodinu půjdeme zpívat koledy do kostela. Prvňáci budou zpívat písničku Rolničky. Můžete se přijít podívat. Potom bude vyučování jako obvykle.
Skupinky se v pondělí 16.12. ruší. Všichni přijdou na první hodinu. V úterý se vyučování nemění.