První třída

1.tř. Jeřabiny září 2019
První den ve škole 2019.
01/10/2019
Zapomnela jsem napsat cenu fotografií 120 Kč.
30/09/2019
Dobrý večer, tento týden nás nic mimořádného nečeká.
PRV - téma podzim, zahrada, les ( děkuji za ovoce a zeleninu, kterou jste poslali).
Ochutnávali jsme, poznávali, malovali, tiskli.
M - pojmy více, méně, rovná se, stejně.
V M by si děti měly pod číslem představit počet - např. 3 šípky, 2 princezny ...., že 5 jablek je více než 4,...
ČJ - rozšiřujeme slovní zásobu, poznali jsme písmena S L M a čeká nás písmeno P.
Bylo by dobré, kdyby děti jednotlivé tahy, které jsou v Myšce ještě doma procvičovaly na papír.
Hlavně ty, které mají grafomotorické potíže.
Velmi doporučuji každý den chvilku procvičovat sluch, např. na co začíná slovo PODZIM, na co končí, řekni ho po písmenech. M - A  je MA a opačně rozlož slabiku MA.Nebo co je na obrázku,..na co to začíná.
Pokud dítě pořádně hlásky neslyší, bude mít  obtíže se čtením. Tady pomůže jen trénování.
Je to velmi důležité i u dětí, co mají logopedickou vadu.
Mohou si do školy přinést a nějakou dobu si tam nechat svou oblíbenou obrázkovou knížku.
Připomínám - donést 50 Kč na celoškolní akci 10.10. ( viz hlavní aktuality )
Můžete se kdykoliv přijít podívat do vyučování.
Přeji ještě nějaké slunné dny NN
26/09/2019
26.9.
Milí rodiče, přidala jsem fotky - vyrábění náhrdelníků
A další fotky z návštěvy studentů ve škole, kteří u nás pobyli v rámci projektu Edison.
Především výuky na 2.stupni se zúčastnili studenti z Ruska, Gruzie,Jordánska a Maroka.
Bylo to bezva, i když my jsme je jen okukovali.
25/09/2019
Společná schůzka je ve čtvrtek v 16 hodin ve třídě. Dopoledne přijde fotograf.
Poznávání ovoce a zeleniny - vítězné družstvo modrých - Šimon L.,Filip H.,Kája, Lucie, Filip K.

Pro ty, co jsou celý týden nemocní
M PS Kočka - str.14,15,16 - cv.2
CJ Myška - poznávání písmena L, str.28 - 31
22/09/2019
V tomto týdnu budeme brát téma Podzim.
Pokud máte možnost, dejte dětem v úterý nějaké ovoce a zeleninu. Budeme poznávat všemi smysly. Děkuji.
Připomínám společnou schůzku ve čtvrtek 26.9.
Pokud jste nestihli, tak co nejdříve písmenka rozstříhat a uložit do desek. Desky si děti nechají ve škole. Budeme k nim postupně přídávat písmena, která se budeme učit.
Pěkný večer NN